واحد قالبسازی واحد قالبسازی

1- ساخت قالب تزریق پلاستیک

امروزه استفاده از قطعات پلاستیکی با توجه به طول عمر و مقاومت بالای آن‌ها رواج بسیار بالایی پیدا کرده است. برای ساخت و تولید قطعات پلاستیکی از قالب تزریق پلاستیک استفاده می کنند. اساس کار این قالب ها به گونه ای است که بعد از تزریق مواد پلاستیک در آن‌ها و شکل گیری قطعه، آن را از قالب خارج کرده و سرد می کنند.

ادامه مطلب
ساخت قالب تزریق پلاستیک
ساخت قالب دایکاست

2-ساخت قالب دایکاست

امروزه برای ساخت قطعات آلومینیومی ( یا هر نوع فلز سبک دیگری) از قالب های ویژه صنعتی استفاده می کنند. به این قالب ها قالب دایکاست گفته می شود. از این مدل قالب ها در صنایع خودرو سازی و ساخت بدنه و بخش های سبک و قطعات خاص و مهم استفاده می شود . قالب هایی که در بخش های مهم صنایع استفاده می شوند انواع مختلفی دارند . روش تولید این قالب ها متفاوت است و هر کدام از این قالب ها نیز کاربرد خاص خود را دارند . از مهمترین قالب هایی که در صنایع استفاده می شود قالب هایی است که با خاصیت ریخته گری ساخته می شوند.

ادامه مطلب

3- ساخت قالب بادی

امروزه با توجه به حجم زیاد استفاده از پلاستیک در ساخت بطری ها و قطعات استفاده از قالب بادی رشد چشمگیری داشته است . قالب بادی در واقع یک نوع فرایندی است که در تولید قطعات و بطری های پلاستیکی از آن استفاده می شود. با استفاده از این قالب ها بطری های توخالی پلاستیکی تولید می شوند.

ادامه مطلب
ساخت قالب بادی

نمونه قالب های تولید شده